Spor Kulüpleri Beyannamesi Nedir ? | Nasıl Verilir?

 Spor kulüplerinde her yıl bir önceki yılın mali, üye ve faaliyet bilgilerini içeren beyanname spor bilgi sistemi üzerinden yönetim kurulu kararı ile başkan tarafından ya da atanan danışman tarafından verilmesi zorunludur. 

Aksi takdirde tüm yönetim kurulu üyeleri idari para cezası ile sorumludur. Her üye için 2022 yılı için 5000.00 tl idari para cezası mevcuttur.

Spor Kulüplerinin ayrıca  kirası ya da sigortali çalışanı olduğu durumlarda muhtasar yönünden tevkifata tabi olduğundan aylık ya da 3 aylık dönemler halinde bağlı bulunduğu vergi dairesine muhtasar beyannamesini smmm (serbest muhasebeci mali müşavir) aracılığı ile bildirmek zorundadır.

Dernek Beyannamesi Doldurma

İlgili Yazılar

Spor Kulübü Nasıl Kurulur | Spor Derneği Kurmak

Spor derneği ya da spor kulübü kurmak istiyorsanız, 5253 sayılı dernekler kanununa tabi olarak, en az 7 kişi ile dernek kuruluşu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Spor derneği.

Spor Kulübü Kuruluşu

Spor Kulübü Kuruluş ve Dernekten Spor Kulübüne Dönüşüm Süreci Spor kulüplerinin yöneticilerinin yorucu prosedürler ile uğraşmalarının önüne geçmek, müşavirlik, matbaa, kırtasiye, gazete.

YORUM YAZIN